O nás

Redwood Capital je český investiční butik, spravující výhradně investice úzkého okruhu dlouhodobých partnerů. Omezený okruh investorů s dlouhodobě konzistentním rizikovým profilem dává skupině Redwood nebývalou volnost ve výběru oborů působnosti, velikosti, stádiu rozvoje i investičním horizontu realizovaných projektů, ale zejména schopnost rychle reagovat na tržní příležitosti.  

Cílem RWC je pro své investory vytvářet a dále zvyšovat hodnotu portfoliových společností. V některých případech vedou k tomuto cíli zásadní změny strategie, někdy jsou to různě rozsáhlé organizační či procesní změny a jindy jen optimalizace struktury financování nebo zajištění prostředků pro další rozvoj.

Čtěte více

Projekty

Další projekty

 • Prague Military Hospital Concession

  Společnost PMHC majoritně vlastněná EC Property (skupina RWC) spolu se skupinou Metrostav zvítězilo v roce 2010 ve výběrovém řízení na dostavbu areálu Vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. Ministerstvo obrany se v roce 2011 rozhodlo projekt nerealizovat.

 • EC Heat

  EC Heat vybudoval a provozuje fotovoltaickou elektrárnu s instalovaným výkonem 5,6 MWp v Kutné Hoře.

 • Auxilien Power

  Společnost vybudovala a provozuje zařízení pro rozšíření regulačního rozsahu pro dodávku podpůrných služeb provozovateli elektroenergetické přenosové soustavy.

 • EC Biowatt

  EC Biowatt a její dceřiné společnosti vybudovali a provozují v Kutné Hoře nejmodernější energetický zdroj na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla ze zemědělské biomasy ve střední Evropě. EC Kutná Hora vyrobila v roce 2015 58 000 MWh elektřiny a 150 000 GJ tepla.

 • EC Jindřichův Hradec

  Projekt přestavby původní podnikové energetiky textilky JITKA z mazutoplynového výtopenského zdroje na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla z agrární biomasy. V roce 2009 projekt odkoupila společnost ČEZ.

 • Air Station

  Společnost Air Station vlastní soubor nemovitostí představující většinu letecké infrastruktury na letišti Příbram – Dlouhá Lhota.

Aktuality

Kontaktujte nás
Map icon Redwood Capital a.s.
Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1
2016 © Redwood Capital a.s., realizace ORSYS, s.r.o.